کارت هدیه، کارتی بی‌نام است که دارنده آن می‌تواند تا سقف موجودی کارت نسبت به خرید کالا و خدمات یا برداشت نقدی وجه از دستگاه‌های خودپرداز اقدام کند.

در حقیقت مشتری، خرید کارت هدیه را به صورت حضوری یا آنلاین آغاز می‏کند. در صورت خرید حضوری، صندوقدار برنامه کارت هدیه را از سیستم POS انتخاب و گیفت کارت را با مبلغ مشخص شده فعال می‏کند. مشتری کارت هدیه همچنین رسید چاپ شده را با موجودی کارت هدیه پرداخت و دریافت می‏کند. امروزه خرید کارت هدیه مزایای زیادی دارد مانند افزایش آگاهی از برند و بهبود جریان نقدینگی.

کاربرد کارت هدیه چیست؟

کارت های هدیه نوعی کارت های بدهی پیش پرداخت شده است که با بودجه برای استفاده در آینده بارگذاری می شود. به طور کلی دو نوع کارت هدیه وجود دارد: کارت های حلقه باز و حلقه بسته. هر دو نوع به طور معمول می توانند بصورت آنلاین و حضوری استفاده شوند.

انواع کارت هدیه

کارتهای هدیه حلقه باز را بسیاری از بازرگانان، مانند کارتهای بدهی معمولی، استفاده می کنند. کارتهای هدیه حلقه بسته فقط در یک خرده فروش خوب هستند.

کارتهای هدیه حلقه بسته معمولاً قابل بارگیری نیستند.اگرچه کارتهای هدیه فیزیکی هنوز بر بازار تسلط دارند ، کارتهای دیجیتال (کارتهای eGift) به سرعت در حال رشد هستند.

 

                                                    نمونه کارت هدیه بانک سپه 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                نمونه کارت هدیه یانک کشاورزی