کارت های بانکی

کارت , های , بانکی با 0 نظر

کارت بانکی:

 

چاپ کارت بانکی و اعتباری برروی کارت خام  انجام میگیرد که اصولا این کارت ها از جنس پلاستیکی به نام پلی وینیل کلراید ساخته شده است.این نوع کارتها منعطف بوده و از مقاومت زیادی دربرابر سایش و خم شدن برخوردار هستند .از مهمترین مزیت های کارت های بانکی می توان به پلاستیکی بودن آنها اشاره کرد که سبب  می شود در برابر نم و رطوبت وعرق کردن استحکام بالایی داشته باشند.

معمولا چاپ کارتهای بانکی به روش افست انجام میشود.در این روش بر روی ورق های برزگ pvc عملیات چاپ انجام میشود و در ادامه لایه شفاف overlay  به جهت ماندگاری بیشتر چاپ روی کارت با حرارت بالا قرار میگیرد.  کارت اعتباری در اندازه های 85.60در53.98 میلی متر و با قطر 760میکرون برش داده میشود .بروی این کارتها اطلاعات مشتری مثل نام مشتری،شماره 16رقمی که فقط مختص شخص است،شمارهCVV2 و تاریخ انقضا کارت چاپ می شود.

اطلاعات بر روی کارتهای بانکی ، در بانک صادر کننده به وسیله انکدر و در قسمت Track کارت ذخیره می شود که هر فرد اطلاعات منحصر به فرد و مربوط به خود را دارد.استفاده از کارت بانکی برای اولین بار در دهه 1950 در تمامی جهان گسترش پیدا کرد .این کارتهای پلاستیکی به منظور سرعت بخشیدن به امور بانکی و کاهش استفاده از پول نقد مورد استفاده قرار گرفت که توانست جایگاه خوبی در عرصه بانکداری الکترونیک به دست آورد.با استفاده از این نوع کارتهای پلاستیکی با کمک دستگاه های ATM و یا دستگاه های POS می توان نقل و انتقال اعتبار بانکی انجام داد.

چاپ کارت بانکی به دلیل وجود نوار مغناطیسی در یک طرف کارت میتواند در انواع مختلفی ازجمله موازد زیر انجام میگیرد.

  • چاپ کارتهای عابر بانک
  • چاپ کارت هدیه
  • چاپ کارت تخفیف

 

نوار مغناطیسی کارت بانکی چه کاربردی دارد:

 

کارت مغناطیسی بانکی دارای یک نوار مغناطیسی برای ذخیره اطلاعات است که نوع این کارتها تماسی است و اطلاعات روی نوار مغناطیسی به صورت کدگذاری شده ذخیره میشود.

نوارمغناطیسی از میلیون ها ذره آهنربایی ساخته شده .

تنوع چاپ کارت بانکیPVC:

 

کارتهای مغناطیسی در رنگ هایی ازجمله کارت مغناطیسی خام سفید، طلایی و نقره ای انجام میشود.چاپ کارتهای بانکی را میتوان به دونوع چاپ کرد:

  1. متالیک
  2. ساده

 

مزایای کارت بانکی :

سالیانه مبلغ های زیادی صرف چاپ اسکناس و وسایل مربوط به آن میشود.به طور معمول مشتریان با استفاده از همین کارت امکان استفاده از دیگر خدمات بانکداری الکترونیک مثل تلفن بانک،اینترنت بانک و خرید اینترنتی را خواهند د اشت این عملیات با  داشتن رمز دوم کارت بانکی شمارهCVV2وتاریخ انقضا کارت انجام  میشود.

 

قیمت چاپ کارت بانکی:

 

قیمت چاپ کارت بانکی بسته به تعداد و دیگر آیتم ها مبالغ مختلفی دارند که باید اینکار به صورت قرار دادی بین شعبه بانک عامل و ارائه دهند خدمات چاپ کارت انجام شود.