نرم افزار صدور کارت تخفیف و کارت عضویت در باشگاه مشتریان شکلات

با استفاده از نرم افزار باشگاه مشتریان شکلات ، مشتریان خود را گروه بندی کنید مثلا گروه طلایی ، نقره ای و … برای آنها کارت عضویت صادر کنید.

این کارت ها می توانند ماهیت کارت تخفیف ، کارت اعتباری یا صرفا کارت عضویت در باشگاه مشتریان فروشگاه یا کسب و کار شما را داشته باشند.

نرم افزار باشگاه مشتریان شکلات لویالتی از انواع کارت های RFID ، مغناطیسی ، کارت NFC یا کارتهای بارکدی و Qr code پشتیبانی می کند و میتوانید از انواع این کارتها را برای مشتریان خود صادر کنید و در باشگاه مشتریان خود استفاده کنید.

کاربرد کارت در باشگاه مشتریان و سیستم وفادارسازی مشتری بسیار متنوع است. به طور مثال مشتری شما هنگام مراجعه به فروشگاه می تواند با ارائه کارت خود به فروشنده ، احراز هویت شود و گروه مشتری ، امتیاز ، اعتبار و تخفیف مشتری برای فروشنده نمایش داده شود.

کارت های تخفیفی می توانند میزان تخفیف مشخص و شرایط خاص برای تخفیف خرید مشتری داشته باشند. به طور مثال یک کارت می تواند ۱۰ درصد تخفیف نقدی روی صورت حساب مشتری را داشته باشد یا ضمن تخفیف نقدی ، ۵ درصد مبلغ خرید مشتری را روی کارت شارژ کند.

مبالغ شارژ شده روی کارت مشتری ، در خریدهای بعدی مشتری قابل استفاده است.

جهت بالا بردن امنیت کارت ها ، رمز به کارت اختصاص داده شده است و هنگام مراجعه به فروشگاه و انجام عملیات پرداخت با کارت ، رمز کارت از مشتری درخواست می شود.

همچینن مشتری در هر لحظه با استفاده از اپلیکیشن موبایل ، رمز کارت خود را به صورت انلاین تغییر دهند.

نرم افزار صدور کارت اعتباری فروشگاه

نرم افزار باشگاه مشتریان شکلات ، امکان صدور کارت اعتباری با مبلغ اعتبار دلخواه را به شما می دهد.

کارت های اعتباری صادر شده ، قابلیت شارژ مبلغ به تعداد دفعات نا محدود را دارند و می توان برای مبلغ شارژ شده در کارت ، تاریخ انقضاء تعریف کرد که در زمان مقرر و به صورت اتوماتیک اعتبار منقضی شود و قابل استفاده نباشد.

مشتریان با استفاده از کارت اعتباری صادر شوده توسط شما می توانند از فروشگاه شما خرید کند و مبلغ خرید خود را پرداخت نمایند.

به طور مثال یک کارت اعتباری به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای یکی از مشتریان خود صادر میکنید و این اعتبار به مدت ۳۰ روز در شعبه های فروشگاه شما قابل استفاده است.

حتی می توانید مبلغ اعتبار را محدود به خرید یک کالای خاص کنید و با در روزها و ساعات خاصی قابل استفاده باشد.به مثالهای زیر توجه کنید :

مثال یک : ۲۰۰ هزار تومان اعتبار ، قابل استفاده برای خرید از گروه کالای لوازم خانگی

مثال ۲ : مبلغ ۱۵۰ هزار تومان اعتبار برای خرید در شعبه های سعادت آباد و مشهد ، در روزهای یکشنبه و سه شنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۷

مثال ۳: مبلغ ۱۲۰ هزار تومان اعتبار ، فقط برای خرید فرش ۹ متری ، به روش خرید آنلاین

امکانات طرح اعتباری نرم افزار شکلات بسیار زیاد و کاربردی است. ما همه به همه حالت های ممکن اعتبار مجازی خرید فکر کرده ایم و ابزارهای مورد نیاز شما را طراحی کرده ایم.

در صورت استفاده از اپلیکیشن باشگاه مشتریان ، مشتریان شما در هر لحظه می توانند میزان اعتبار خود را در تمامی شعب برند و کسب و کار شما ببینند و همچنین شرایط مصرف اعتبار ها و لیست تراکنش های اعتبار را به زیباترین شکل ممکن مشاهده نمایند.

فروش آنلاین محصولات در اپلیکیشن

نحوه کار بسیار ساده است. ابتدا محصولات را از طریق پنل مدیریت فروشگاه ثبت می کنید و بلافاصله در اپلیکیشن موبایل نمایش داده می شود.

امکان پرداخت آنلاین و انواع روش های پرداخت دیگر مثل پرداخت در محل یا پرداخت با اعتبار نیز وجود دارد. همچنبن روش های حمل کالا مثل پست ، پیک موتوری و … نیز قابل تعریف توسط شما است.

برای ثبت و تعریف کالا ، کافیست نام کالا ، قیمت ، تصاویر و توضیحات محصول را وارد کنید. به همین سادگی!

 

۱۰ ایده بکر برای تخفیف دهی

در ادامه به تشریح 10 ایده بکر برای تخفیف به مشتریان و جذب و وفادار کردن مشتری می پردازیم.

۱- برای مشتریانی که خرید های بالاتری دارند تخفیف قائل شوید.

کاهش دادن قیمت محصولات به مشتریانی که بیشترین خرید توسط آن ها صورت می گیرد موجب بزرگ تر شدن گروه مشتریان وفادار شما می شود. به عنوان مثال اگر در یکی از مراکز خرید ، صاحب یک کسب و کاری مانند یک بوتیک هستید، وقتی مشتریان وفادار شما که خرید بیشتری نسبت به بقیه دارند در حال نزدیک شدن به دریافت یک پاداش ویژه هستند، اطلاع دهید که در خرید بعدی خود ظرف ۴۸ ساعت آینده می توانند از ۵۰ درصد تخفیف استفاده کنند. می توانند با اس ام اس یا ایمیل و یا از طریق خود اپلیکیشن لویالتی به آن ها این خبر را برسانید.

۲-یک کارت تخفیف و پاداش یک بار مصرف به مشتریان وفادار خود اهداء کنید.

جدای از کارت تخفیف و پاداش باشگاه مشتریان وفادار، یک کارت تخفیف و پاداش ویژه و یک بار مصرف به مشتریان وفاداری که حجم خرید بالایی دارند اهداء کنید. کارتی که شامل یکی از محصولات شما می شود. مثلاً اگر یک مشتری امتیازاتش به میزانی رسید که به یک پاداش نفیس نزدیک شد، یک کارت یک بار مصرف برای خرید یک نوع محصول از یکی دیگر از مراکز خرید هدیه بدهید و مشتری خود را سورپرایز کنید. مثلاً شاید شما یک بوتیک داشته باشید ولی این کارت جهت استفاده از یکی از محصولات کافه رستوران خاصی که از قبل با هم هماهنگ و در یک رابطۀ کاری هستید، می تواند باشد. مثلاً مشتری می تواند یک پیتزا با درصدی که در کارت تخفیف قید شده است، استفاده کرده و میل کند.

۳-به مشتریانی که بیشترین خرید را دارند یک کالای رایگان آفر کنید.

برخی از مشتریان وفادار که در میان تمام مشتریان شما که عضو باشگاه مشتریان هستند، بیشترین خرید توسط آن ها صورت می گیرد، با آفر یک کالای رایگان آن ها را سورپرایز کنید. می توانید یک پیام برای آن ها بفرستید با این عنوان که: یکی بخر، یکی ببر؛ و در ادامه در یک توضیح مختصر به این مشتریان وفادار توضیح دهید که این نوعی تخفیف است که برای شما در نظر گرفته ایم. البته بهتر است زیاد از این ایده استفاده نکنید. به خاطر این که میزان بیشترین خرید را به راحتی نمی توان تعریف کرد. از طرف دیگر شاید انتظارات مشتریان باشگاه وفاداری بالا برود.

۴- به مشتریانی که از یک مبلغی بالاتر خرید کردند تخفیف بدهید.

در این نوع تخفیف شما می توانید یک مبلغی را طی یک دورۀ زمانی تعریف کنید، که خرید بالاتر از آن موجب بهره مندی از کاهش قیمت ویژه ای می شود. مثلاً اگر شما یک فروشگاه لباس و لوازم ورزش دارید، اعلام کنید تا یک ماه کسانی که میزان خرید آن ها بیشتر از یک میلیون تومان باشد می توانند از ۳۵% تخفیف استفاده کنند.

۵-برای تخفیف دادن به مشتریان وفادار، اولویت بندی کنید.

فرض کنید شما یک ایدۀ جدیدی برای تخفیف را می خواهید آفر دهید. به تعدادی از مشتریان وفادار، مثلاً ۵۰ نفر، را که بالاترین امتیاز را دارند پیش از بقیه مشتریان اطلاع دهید.

۶- تخفیف های مناسبتی بدهید.

به عنوان مثال به مناسبت روز تولد مشتریان وفادار خود، یا مناسبت های غیر شخصی مانند نوروز، و عیدهای مختلف کاهش قیمت های ویژه مناسبتی در نظر گرفته و بسته به مناسبتی که در نظر گرفته اید به خاطر آن تخفیف دهید، مدت زمان کاهش قیمت را مشخص کنید. مثلاً برای نوروز می توانید تمام ماه اسفند را به عنوان ۳۰ روز ارائه تخفیف به مشتریان وفادار باشگاه مشتریان در نظر بگیرید. ولی برای مناسبتی چون تولد یا ازدواج می توانید به ترتیب یک و سه روز به عنوان روزهایی که تخفیف می دهید، آفر کنید.

۷- محصولات و خدمات اضافه را در تخفیف به مشتریان وفادار ارائه کنید.

اگر مشتریان شما مشمول تخفیف هستند، می توانید علاوه بر تخفیف، یک محصول دیگر و یا خدمات دیگر به مشتریان وفادار خود پیشنهاد دهید. مثلاً اگر دارای فروشگاه لباس هستید علاوه بر کاهش قیمتی که مشتری از آن بهره مند می شود، می توانید یک تی شرت رایگان یا دو عدد بلیط سینما به مشتریان وفادار خود پیشنهاد دهید.

۸- به آن دسته از مشتریانی که اعضای جدیدی را به باشگاه مشتریان معرفی می کنند تخفیف دهید.

برخی مشتریان می توانند در ازای معرفی مشتری جدید به باشگاه مشتریان شکلات و عضویت این مشتریان در اپلیکیشن لویالتی، از شما درصدی تخفیف بگیرند.

۹- به جای تخفیف، محصول رایگان بدهید.

هنگامی که برخی از مشتریان وفادار مشمول تخفیف شدند، شما می توانید متناسب با مقدار تخفیفی که مشتری می تواند استفاده کند، از وی بپرسید چه چیزهایی نیاز دارد و از بین آن ها محصولی که هم ارزش با میزان کاهش قیمتی است که می تواند دریافت کند، آن محصول را تهیه و به مشتری وفادار خود اهداء کنید. هم از طریق اپلیکیشن لویالتی و هم از طریق اس ام اس یا ایمیل می توانید از مشتریان وفادار خود این سوال را بپرسید.

۱۰- برخی محصولات خود را محصول ویژۀ تخفیف معرفی کنید.

همان طور که سیستم تخفیف مشتریان را ادامه می دهید، می توانید مثلاً به مدت یک ماه محصولاتی که دارای تخفیف بیشتری هستند را معرفی کنید. ممکن است در مثلاً کفش فروشی که دارید، چند مدل از کفش های شما کمتر مورد استقبال قرار گرفته باشند. می توانید آن ها را به عنوان محصولات ویژه ای که مشمول کاهش قیمت بیشتری هستند معرفی کنید. در این صورت مشتریان وفادار شما ترغیب به خرید آن محصولات، به عنوان نمونه کفش ها، می شوند و شما نیز این محصولاتی که کمتر به فروش می روند را راحت تر به فروش برسانید.