توسعه و گسترش روز افزون جوامع بشري و شبکه هاي کسب و کار و ضرورت ايجاد بسترهاي بهينه بمنظور سهولت در برقراري ارتباطات و تبادل اطلاعات بين اجزاي کسب و کار و کاربران نهايي ، مبتني بر تکنولوژي هاي نوين موجب گرديده است تا متخصصان ايراني تلاشي مضاعف در جهت بهره گيري از دانش و فن آوري مبتني بر IT داشته باشند.

با توجه به مشکلات موجود در زمينه رقابت در کسب و کار و جذب و نگهداشت مشتريان بيشتر بعنوان سرمايه هاي اصلي بنگاه هاي اقتصادي ، اين طرح در نظر دارد با استفاده از امکانات موجود در عرصه تکنولوژي هاي نوين ، راه حلي جامع مبتني بر سيستم هاي ITارائه نمايد. اين راه حل براي پوشش دادن کل شبکه توزيع از ابزار کارت استفاده مي نمايد.

 

روش هاي گوناگون انگيزش مصرف کنندگان براي خريد محصولات موجودند اما امروزه روشهایي موثرتر خواهند بود که علاوه بر جذب اوليه مشتري ، مزيت ديگري براي خريدهاي مجدد و آتي مشتريان را فراهم سازد. با اين ديدگاه ابزاري فراهم شده تا توليد کنندگان ، توزيع کنندگان و فروشندگان کالا و خدمات ، سياست هاي انگيزشي خود را براحتي به معرض اجرا گذارند.

 

 • سامانه لويالتي
 • کارت لويالتي تخفيف
 • کارت اعتباري داخلي
 • کارت اقساط
 • کارت عضويت
 • کارت شناسايي 
 • کارت امتياز 
 • کارت امکانات 
 • کارت سلامتي 

 

تعریف اصطلاحات 

 

 • گروه تاثير گذار : افراد و يا سازمان هاي تاثير گذار در جذب و لويالتي مشتري
 • توزيع کنندگان : شرکت ها و سازمان هايي که محصولات را به فروشندگان عرضه مي کنند. 
 • فروشگاه هاي تابعه : فروشگاه هايي که متعلق به سازمان هستند و محصولات را مستقيم عرضه مي کنند.
 • کارت: کارتي است الکترونيکي که حاوي اطلاعاتي جهت شناسائي و دسترسي به سوابق مشتريان مي باشد.
 • کارتخوان: دستگاهي است که جهت خواندن اطلاعات کارت مورد استفاده قرار گرفته و نسبت به نياز مي توان از انواع و اقسام مختلف استفاده نمود.
 • دارنده کارت : مشتريان يک بنگاه اقتصادي که حداقل يکبار از کالا و خدمات ارائه شده استفاده کرده و کارت مربوطه را دريافت کرده باشد.
 • پذيرنده کارت : هر مرکز، شعبه يا واحدي از بنگاه اقتصادي که قصد پذيرش کارت هاي صادر شده را داشته باشد و حداقل يک دستگاه کارتخوان داشته باشد.
 • صادر کننده کارت: عبارت است از بنگاه اقتصادي که قصد دارد براي مشتريان خود خدمات ، امکانات و هرگونه تسهيلات ديگري را بر اساس سيستم کارت ارائه نموده و در اين راستا يک کارت در اختيار مشتريانش مي گذارد.
 • سرويس دهنده : عبارت است از شرکتي که زير ساخت و ابزار لازم جهت اجراي پروژه را توليد کرده و سرويس هاي حاصل از آن را جهت بهره برداري صادر کننده کارت ، ارائه مي نمايد.

روش کار :

روش کار در طرح پيشنهادي بسيار ساده طراحي شده است تا در زمان کمتر و بدون نياز به نيروي انساني ماهر اطلاعات مورد نياز ثبت گردد.

معرفي خدمات قابل ارائه در قالب طرح پيشنهادي

 1. کارت وفاداري : اين کارت جهت وفادارسازي مشتري مورد استفاده قرار ميگيرد. دارنده کارت با آگاهي از استراتژي امتيازدهي و پاداش صادر کننده کارت ، در هر بار خريد کارت خود را به همراه داشته و خود را بعنوان مشتري دائمي معرفي مي نمايد. سيستم در ازاي خريدهاي ايشان امتيازي متناسب بر اساس امتيازات تعريف شده توسط سياست گزاران و مديريت سازمان ثبت مي نمايد 
 2. کارت تخفيف : با اين کارت مشتری به ازای هربارخرید درصد مشخصی تخفیف دریافت می کند.
 3. کارت اعتباری : اين کارت مي تواند در موارد خاص و به روشهاي متنوعي توزيع شود که نهايتا دارنده کارت با استفاده از ارزش شارژ شده در کارت می تواند از مراکز طرف قرارداد خرید نماید.
 4. کارت گارانتي : اين کارت همراه محصولات داراي گارانتي به مشتري ارائه شده و جهت ثبت وقايع خدمات پس از فروش مورد استفاده قرار مي گيرد.
 5. کارت اعتباري داخلي : سازمان ارائه دهنده با استفاده از اين کارت به افراد اعتبار ارائه مي کند که براساس اين اعتبار ايشان مي توانند از محصولات سازمان بدون پرداخت مستقيم پول استفاده کنند.
 6. کارت اقساط : عملکردي مشابه کارت اعتباري دارد با اين تفاوت که سازمان بر اساس تضمين کالا را به مشتري عرضه مي کند، هنگام باز پرداخت اقساط از هر يک از مراکزي که کارتخوان دارند مبلغ پرداخت از مانده حساب مشتري حذف مي گردد.
 7. کارت عضويت : کارت عضويت در گروهها و کلوب هاست که اعضا با در دست داشتن آن مي توانند در مجامع شرکت کنند. با استفاده از اين کارت ميزان حضور عضو نيز قابل اندازه گيري است و مي توان دعوت به برنامه هاي آتي را نيز برنامه ريزي نمود.
 8. کارت شناسايي : کارت شناسايي افراد است که اطلاعات ايشان را نگهداري کرد.
 9. کارت سلامتي : با استفاده از اين کارت مي توان اطلاعات سلامتي دارنده را در اختيار داشت و روند استفاده از محصولات درماني را بررسي و برنامه ريزي کرد.

     

   راهکارهاي استفاده ترکيبي از کارتهاي فوق قدرت مانور صادر کننده را افزايش داده و قابليت هاي بيشتري را به دارندگان کارت ارائه مي نمايد. 

 1. بهره مندي از تاثيرات روحي دارندگان کارت با استفاده از تکنولوژي هاي نوين
 2. بهره مندي از آمار و گزارشات علاقه مندي هاي دارندگان کارت
 3. تصميم گيري هاي مديريتي براي برگزاري برنامه هاي فروش بعدي با توجه به تحليل رفتار مصرف کننده
 4. بهره مندي از پورتال مخصوص دارندگان کارت جهت مشاهده صورت وضعيت و عملکرد کارت به تفکيک فروشگاه هاي مراجعه شده و امتيازات کسب شده
 5. بهره مندي از پورتال ويژه پذيرندگان جهت مشاهده عملکرد پذيرنده در ارتباط با پذيرش کارت ها ، تعداد ، دفعات مراجعه ، حجم خريد و بازه هاي زماني مراجعه و استفاده از اين آمار در جهت بهبود و ساماندهي وضعيت پذيرنده
 6. بهره مندي از يک سيستم يکپارچه متمرکز و برخط جهت مديريت امتياز دهي مشتريان، فروشگاه ها و فروشندگان و کل شبکه
 7. مانيتورينگ جامعي از عملکرد و امتيازات دارندگان کارت ، پذيرندگان کارت و فروشندگان و کل شبکه
 8. برخورداري از امکانات اطلاع رساني هاي سريع به صورت ایمیل و اس ام اس 
 9. امکان آنلاين نمودن تمامي شعب و فروشگاه در هر محدوده جغرافيايي
 10. تجميع اطلاعات مورد بحث طرح در يک مرکز و دسترسي آسان به اطلاعات بروز شده
 11. بهره مندي از گزارشات آنلاين و تصميم گيري هاي سريع
 12. عدم نياز به نيروي انساني ماهر در فروشگاهها براي ثبت اطلاعات
 13. عدم نياز به نيروي متخصص جهت نگهداري سيستم
 14. بهر ه مندي از يک تکنولوژي نوين جهت اجراي سياست ها
 15. سريع بودن ثبت عمليات سيستم و دريافت نتيجه گيري
 16. امکان دستيابي به اطلاعات تراکنش ها از طريق اينترنت بدون محدوديت جغرافيائي

 

 

نرم افزار لویالتی مانی کارت شامل بخش های گوناگونی میباشد که هرکدام برای دسته های گوناگون استفاده کنندگان نرم افزار مناسب است. سه پنل کاربردی این نرم افزار شامل : پنل مدیریت ، پنل شعبه و پنل مشتریان میباشد که هرکدام بصورت مجزا ارائه میشود.

بخش هایی از پرتال مدیریت :

داشبورد مدیریت :

مدیریت مشتریان :

مدیریت کارت :

مدیریت گروهها :

 

بخش هایی از پرتال شعبه :

احراز هویت در شعبه :

بروز رسانی مشخصات شعبه :

لیست تراکنش ها :

 

بخش هایی از پرتال مشتریان :

عضویت در پرتال :

ویرایش مشخصات :

لیست تراکنش ها :

 

کارتخوان های مایفر و مگنت جهت استفاده در نرم افزار :

 

                      کارت خوان رومیزی مایفر

                          کارت خوان مگنت

 

نمونه هایی از چاپ کارت :